Herkes için Wing Tsun ve Hepsi İyilik için...

Herkes için Wing Tsun ve Hepsi İyilik için... The unfortunate reality is that violence is everywhere and every person might have to defend themselves one day. Every person in one way or another, has to defend who they are and what they care for. Our goal, as a martial arts family, has always been to help fulfill this educational need on how to achieve this.

 

You may have noticed that every month, we have been offering free self-defense introduction classes. During these events, our Wing Tsun instructors and some of our fellow practitioners are dedicated to teaching self-defense as a way of giving back to the community for mindfulness purposes.

 

But recently we have been asking ourselves… is this really enough? And we came to the conclusion that we can always do more!

 

So, we decided to collaborate with other organizations who are also dedicated to help people in need; especially those that support victims of violence. From now on, once in every two months, we will be asking for a small contribution of 15 TL to attend our introductory classes. All of your contributions will be collected as donations and will be sent directly to that organization.

 

For our first ‘Wing Tsun for All and All for Good’ event, we got in touch with Mor Çatı, an organization that supports female victims of domestic abuse. Founded in 1990, the ‘Mor Çatı Women’s Shelter’ has helped more than 37 thousand women and children to this date. Now, it’s our turn to help!

 

By attending our event and paying a contribution of 15 TL, you will be educating yourself about self-defense while helping those who have fallen victim to the dangers of violence.

 

Join and help us to help others and have a fun and educational experience learning about self-defense with Wing Tsun! And please support us by clicking the ‘Share this event’ button to share with your friends and loved ones. Bir elin nesi var, iki elin sesi var!

 

Event Details

 

This is a 1.5 hour introduction class that teaches the basics of self-defense. There will be 3 instructors. The class will be held in English and Turkish. Space is limited to 30 people.

 

Who can attend?

 

Women, men and students as young as 12 years old can participate. What to wear/bring to class?

 

The class will involve a lot of movement. It would be a good idea to wear comfortable clothes and sports shoes. It is not a requirement but it is advised. A private space to change clothes will be provided. Also, remember to bring drinking water. (We support using re-usable water bottles.  )

 

  Günümüzde öz savunmaya olan ihtiyacın arttığı bir gerçek. Maalesef şiddet üreten ve uygulayan bir dünyada yaşıyoruz ve hepimiz bir gün kendimizi ve değer verdiğimiz kişileri savunmak zorunda kalabiliriz. Başladığımız ilk günden beri kadınların ve erkeklerin bu ihtiyaçlarına doğru, etkili cevap verebilmek için çalışıyoruz. Bir dövüş sanatları ailesi olarak amacımız öz savunma konusunda herkesi bilinçlendirmek ve eğitmek.

 

Her ay ücretsiz bir öz savunma deneme dersi düzenlediğimizi fark etmişsinizdir. Bu etkinliklerde Wing Tsun eğitmenlerimiz ve derslerimize katılan öğrencilerimizden bazıları, tamamen toplum yararını gözeterek ve hiçbir ücret almadan herkese öz savunma öğretmeye gönüllü oluyorlar.

 

Ama son zamanlarda kendimize şunu sormaya başladık: Bu yaptıklarımız gerçekten yeterli mi? Ve fark ettik ki aslında daha fazlasını yapabiliriz! İşte bu yüzden, ihtiyacı olan insanlara, özellikle de şiddet mağduru kişilere yardım eden diğer organizasyonlarla iş birliği yapmaya karar verdik. Bundan böyle, her iki ayda bir, bu deneme derslerimiz için sizlerden 15 TL gibi küçük ve sembolik bir katkı isteyeceğiz. Toplanan tüm katkılar seçilen organizasyona doğruca bağış olarak aktarılacak.

 

İlk düzenleyeceğimiz “Herkes için Wing Tsun ve İyilik için Herkes” etkinliği için, ev içi şiddet kurbanı kadınlara destek olan Mor Çatı ile irtibata geçtik. 1990 yılında kurulan “Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı”, şimdiye kadar 37 binden fazla kadın ve çocuğa yardım etti.

 

Şimdi yardım etmek için sıra bizde! Etkinliğimize katılarak ve 15 TL’lik katkıda bulunarak, hem kendinizi öz savunma konusunda eğiteceksiniz hem de şiddete uğramış kişilere yardım etmiş olacaksınız.

 

Bize destek olarak bizim de ihtiyaç sahiplerine destek olmamıza fırsat verebilir, bir yandan da Wing Tsun ile öz savunma öğrenirken eğlenceli ve eğitici bir deneyim yaşayabilirsiniz. “Bu Etkinliği Paylaş” butonuna tıklayıp etkinliğimizi arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşarak da lütfen bize destek olun. Bir elin nesi var, iki elin sesi var!

 

Etkinlik Detayları

 

1.5 saatlik başlangıç seviyesi dersinde öz savunmanın temelleri öğretiliyor. Derste 3 eğitmen bulunuyor. Derste İngilizce ve Türkçe dilleri konuşuluyor. Maksimum 30 kişi ile yapılıyor.

 

Kimler katılabilir?

 

Kadınlar, erkekler ve en az 12 yaşındaki öğrenciler derse katılabilir. Derste ne giymeliyim? Yanımda ne getirmeliyim?

 

Derste bolca fiziksel aktivite yapılıyor. Bu nedenle rahat kıyafetler ve spor ayakkabılar giymek iyi bir fikir olabilir. Tabi ki zorunlu değil ama tavsiye ediyoruz. Mekanda üstünüzü değiştirmek için özel bir alan bulunuyor. Yanınızda içmek için su getirmeyi de hatırlayın! (Çok kullanımlık su şişelerini destekliyoruz.  )